Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chlupotanie paliwa - irytujący odgłos

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    W O2 nigdy nie slyszalem chlupotania, w O3 tez nie slysze... Moze kwestia zatankowania pod korek, a potem wyjezdzenia 3/4 baku na raz? :szeroki_usmiech

    Moja O3 RS

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez Ceed1
      Jeżdżę od 4 lat OII. Zawsze tankuję do pełna i nigdy nie usłyszałem żadnego chlupotania.
      Słychać tylko jak mam pełny bak i mniej więcej do 3/4 i tylko jak parkuję, gdy np. dobijam do krawężnika cofając (musi być cicho w aucie). Przy niższych stanach paliwa przestaje być to słyszalne.
      Octavia II RS TDI 200/441
      "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • #78
        Kombi czy hatch?
        "krótki"...hatchback.
        Zamieszczone przez wokan
        Jest i w O2, bo mi chlupie przy pełnym baku
        w O2, czy mówisz o O2FL. bo przynajmniej w mojej poprzedniej O2 nigdy mnie to tak nie irytowało jak teraz w O3.

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez ufo
          w O2, czy mówisz o O2FL. bo przynajmniej w mojej poprzedniej O2 nigdy mnie to tak nie irytowało jak teraz w O3.
          O2 przed FL
          Octavia II RS TDI 200/441
          "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • #80
            w czasie wizyty w ASO i testów zawieszenia tylnego rozmawiałem z serwisantem o baku paliwa bo na jeździe testowej On słyszał go wyraźnie (ja tego akurat nie wyłapuję) - widziałem opis problemu wg Skody - testowany był bak z VW i bak z Audi z przegrodami i niestety zmartwię Was - wg opisu nie było zauważalnej poprawy i komunikat był jednoznaczny - nie wymieniać baku + stwierdzenie, że jest to cecha konstrukcyjna :wink:
            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

            Komentarz


            • #81
              Podczas ostatniej (a zarazem pierwszej) wizyty w ASO zgłaszałem między innymi ten problem - no i usłyszałem - "niestety w każdej Octavii jest ten problem. TTTM. Nic się niestety nie da z tym zrobić". I to chyba właściwie tyle w tym temacie.

              Komentarz


              • #82
                Ha, dziś to usłyszałem w rapidzie, jest jak na plaży w ustce. W mojej octavii nie występuje.
                "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                Komentarz


                • #83
                  Czegoś tu nie rozumiem.
                  Jeżeli to miałoby być TTTM albo wada konstrukcyjna to powinno być we wszystkich.
                  A tu część ma/słyszy, ale pozostali twierdzą że niczego takiego w swoich samochodach nie stwierdzili.

                  Albo jest to jednak usterka która występuje tylko w pojedynczych egzemplarzach i należałoby z uporem egzekwować w skodzie usunięcie albo co co twierdzą że u nich nie występuje mają głośniejsze radia.

                  U mnie oczywiście "łupanie" występuje. W Carsedzie zgłosiłem, ale zbyli mnie że to słychać chlupotanie paliwa i nic się z tym nie zrobi. Dla mnie to jednak nie jest chlupotanie tylko głuche stukanie. Przy następnym przeglądzie znowu zgłoszę.

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez big_ba7
                    Czegoś tu nie rozumiem.
                    Jeżeli to miałoby być TTTM albo wada konstrukcyjna to powinno być we wszystkich.
                    A tu część ma/słyszy, ale pozostali twierdzą że niczego takiego w swoich samochodach nie stwierdzili.

                    Albo jest to jednak usterka która występuje tylko w pojedynczych egzemplarzach i należałoby z uporem egzekwować w skodzie usunięcie albo co co twierdzą że u nich nie występuje mają głośniejsze radia.

                    U mnie oczywiście "łupanie" występuje. W Carsedzie zgłosiłem, ale zbyli mnie że to słychać chlupotanie paliwa i nic się z tym nie zrobi. Dla mnie to jednak nie jest chlupotanie tylko głuche stukanie. Przy następnym przeglądzie znowu zgłoszę.
                    to wynika wg mnie z indywidualnej natury każdego z nas - powyżej opisałem jaki jest opis dany przez SKODĘ i pisałem też - podczas jazdy próbnej serwisant wyraźnie mówił, że słyszy chlupotanie a ja tego nie słyszę wcale.
                    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                    Komentarz


                    • #85
                      Na pewno zależy to jednak też od egzemplarza, bo jak pisałem - w octavii nie słyszę, czyli nie ma, a w rapidzie słyszę wyraźnie jak jest dużo paliwa w baku.
                      "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                      Komentarz


                      • #86
                        Czasami jadąc swoją O3 chciałbym mieć niedosłuch jak kilku kolegów z forum, oj wtedy życie bez chlupotania, dudnienia i skrzypienia byłoby odrobine lepsze

                        Komentarz


                        • #87
                          A masz w swojej O3 radyjko? :szeroki_usmiech
                          "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez maro rs
                            A masz w swojej O3 radyjko? :szeroki_usmiech
                            Ale to tylko doraźna pomoc...

                            Komentarz


                            • #89
                              Zamieszczone przez Shplus
                              Czasami jadąc swoją O3 chciałbym mieć niedosłuch jak kilku kolegów z forum
                              Nadal będę się upierał, że w nie każdej O3 to występuje - w mojej tego z całą pewnością nie ma, bo skoro w rapidzie słyszę to bardzo wyraźnie (dziś znów chlupotało jak na pełnym morzu przy sztormie, a było tylko 1/3 zbiornika paliwa), a w O3 nie słyszałem nigdy, tzn. że nie ma i już. Przy czym w zasadzie mi ten dźwięk nie przeszkadza.
                              "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                              Komentarz


                              • #90
                                Na pocieszenie dodam, że w nowym BMW X1 Xdrive 2.0 diesel, też slychać chlupotanie paliwa gdy jest go w zbiorniku pow 3/4 :wink:
                                Także Skoda nie jest taka zła :wink:

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez GrzesWroc
                                  Podczas ostatniej (a zarazem pierwszej) wizyty w ASO zgłaszałem między innymi ten problem - no i usłyszałem - "niestety w każdej Octavii jest ten problem. TTTM. Nic się niestety nie da z tym zrobić". I to chyba właściwie tyle w tym temacie.
                                  Są co najmniej trzy rozwiązania: zmienić auto na takie w którym się nie chlupocze paliwo ( :| ), głośniej podkręcić radio ( :? ), lać mniej paliwa.
                                  W zasadzie żadne z nich nie jest do zaakceptowania w "nowoczesnym" samochodzie. Zostaje przyzwyczaić się i przy kupnie następnego auta na jazdę testową brać z pełnym bakiem.
                                  P.S. U mnie się chlupocze jak zatankuję ponad 1/2 objętości. Przestałem zwracać uwagę. Ale przy okazji wizyty w ASO (coś mi skrzypi w prawych przednich drzwiach) zahaczę ten temat.
                                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X